Ervaar architectuur, kunst en Noors cultureel erfgoed terwijl je door uitgestrekte landschappen rijdt langs torenhoge besneeuwde bergen in Rondane.


Noorse toeristische
route Rondane
Een onvergetelijke reis door indrukwekkende bergen
De Noorse toeristische route Rondane, een van de 18 Noorse toeristische routes, neemt je mee diep het nationaal park Rondane in.
Als je tussen Oslo en Trondheim rijdt, is dit de route voor jou!
Het is de perfecte omweg om te nemen, of je nu over de E6 door de Gudbrandsdalen-vallei reist of over de Rv 3 door de Østerdalen-vallei, met volop prachtige dingen om te zien en te doen.
Een schilderachtige rit door Rondane
Ervaar de schoonheid van het eerste officiële nationale park van Noorwegen en de bezienswaardigheden in de buurt tijdens deze unieke rit. De 75 kilometer lange Noorse toeristische route Rondane loopt tussen Folldal en Venabygdsfjellet, inclusief een omweg van de Sollia-kerk naar Enden.
De route ligt tussen Trondheim en Oslo, dus je kunt vanuit beide steden vertrekken en ongeveer drie tot vier uur rijden om het startpunt te bereiken. Sterker nog, de toeristische route Rondane nemen is ongeveer 14 kilometer korter dan de E6-snelweg volgen als je tussen Oslo en Trondheim reist. Houd wel rekening met extra tijd (minstens 30 minuten zonder stops), omdat de weg smal en kronkelig is.
Je kunt ook naar Oslo of Trondheim vliegen en bij het vliegveld een auto huren. Als alternatief kun je vanuit Ålesund in ongeveer vier uur naar Folldal rijden.
Je kunt vliegtickets boeken met Norwegian, Widerøe of SAS.













Als je in Oslo start, rijd je vier uur via de E6 naar Ringebu. Hier verlaat je de snelweg en begint je bergavontuur!
Maar stop eerst even in Ringebu, want hier vind je de op één na grootste staafkerk van Noorwegen!
Het is ook een geweldige plek om te genieten van een maaltijd of om de beste lokale lekkernijen uit de vallei te kopen.
Ga naar Annis Spisested voor traditionele Noorse gerechten en heerlijke zelfgemaakte worsten. Je kunt ook verschillende vleessoorten en lokale producten kopen in de uitstekende delicatessenwinkel om mee te nemen tijdens je rit!
Zodra je Venabygdsfjellet bereikt, na ongeveer 30 minuten bergop rijden vanuit Ringebu, is het tijd om aan je avontuur op de toeristische route Rondane te beginnen.
Je wordt meteen begroet door spectaculaire berglandschappen. Er zijn in elk seizoen ook volop leuke activiteiten, waaronder vissen, skiën, sneeuwschoenwandelen, kajakken, hondensleeën, fietsen en hiken.
Het is een geweldig gebied om een nacht of twee door te brengen, want er zijn veel mooie berglodges en -hutten te huur in de omgeving. Je kunt zelfs paardrijden over de prachtige bergpaden!
Venabu Fjellhotell en Spidsbergseter Resort bieden verschillende arrangementen, van rijlessen van een uur tot paardrijvakanties van een week lang.
Rijd ongeveer 20 kilometer verder richting Enden (wat Het einde betekent). Vanaf daar kun je rechtsaf slaan voor een omweg van 11 kilometer naar de historische Sollia-kerk. De houten kerk werd in 1738 gewijd en is een van de best bewaarde barokkerken van Noorwegen.
Proef lokale kazen, jam en gebak bij de nabijgelegen kaasmaker Sollia Ysteri. Tijdens de zomermaanden kun je het boerderijcafé bezoeken en traditioneel Noors eten kopen bij Sollia Prestegård.
Ga terug naar de hoofdweg en rijd ongeveer 10 minuten richting het noorden naar Fossehuset, het museum bij de Atnbrufossen-waterval.
Het museum was vroeger een houtzagerij en tegenwoordig wordt het gebouw gebruikt voor kunsttentoonstellingen en concerten.
Nadat je het museum hebt bezocht, stap je weer in de auto en rijd je slechts vijf minuten richting het noorden langs het Atnsjøen-meer naar de prachtige rustplaats en uitkijkpunt Sohlbergplassen. Deze plek is ontworpen door architect Carl-Viggo Hølmebakk en werd in 2008 geopend.
Er zit ook een verhaal achter de naam van het uitkijkpunt. Dit uitzicht op de bergen en het meer in Rondane inspireerde kunstenaar Harald Sohlberg tot het schilderen van zijn beroemde werk Vinternatt i Rondane (Winternacht in Rondane, Nationaal Museum) in 1914, nadat hij tijdens een skitocht het uitzicht had ontdekt
Slechts 2 kilometer verderop ligt het kunstwerk Skyldner ("De Schuldenaar"), gemaakt in 2022 door Matias Faldbakken. Dit enorme mozaïek is gebaseerd op een houtskooltekening van een houten hoofd uit de 12e eeuw.
In de winter verdwijnt het kunstwerk onder de sneeuw, maar de plek biedt nog steeds een mooi uitzicht op de bergen erachter.
Nadat je het kunstwerk hebt bewonderd, kun je nog 10 minuten verder rijden naar Strømbu. Dit is een rustplaats en uitkijkpunt ontworpen door Carl-Viggo Hølmebakk en valt op dankzij de bijzondere architectuur. Ontspan in de lounge met uitzicht op de rivier Atna die door het dennenbos slingert of geniet van het panoramische landschap vanaf het dakterras.
Dit is ook de toegangspoort tot eindeloze buitenactiviteiten in nationaal park Rondane. Het is een perfect startpunt voor verschillende hikes en je kunt er zowel fietsen als kano's huren. Er is een kiosk waar je snacks kunt kopen en advies kunt krijgen over de verschillende wandelroutes.
Eén van de populaire hikes duurt ongeveer 2-3 uur vanaf de parkeerplaats en gaat naar de Bjørnhollia-hut, eigendom van de Noorse wandelvereniging (DNT). Geniet van nationaal park Rondane en slaap in een hut voor een rustgevende nacht.
Zodra je weer verder over de hoofdweg gaat en richting het noorden rijdt, zijn er verschillende omwegen die je kunt maken voordat je Folldal aan het einde van de route bereikt. Wat dacht je van het verkennen van meer hikes in de Dørålsdalen-vallei en overnachten in een van de charmante hutten die daar liggen? Of misschien is fietsen door de indrukwekkende Grimsdalen-vallei, tussen Rondane en Dovrefjell, meer iets voor jou?
Leuke activiteiten!
Geniet van de frisse buitenlucht tijdens een van deze leuke activiteiten in Rondane.
- Venabygd
Cross country ski lessons | Venabu Fjellhotell
Learn to cross country ski and enjoy the process! Whether you are new to cross country skiing or would like to improve your existing skills our team of experienced and qualified instructors can help you. Classic and skate lessons are available, suitable for: • Beginners – establish good foundations and technique • Intermediates – become more efficient and faster • Uphill and downhill techniques for cross country skiing – become more confident and secure on your skis Private lessons are available throughout the winter season and we run our Become a Better Skier ski skills course in January and February.SolliaSollia Military History Museum
At the heritage-protected Amperhaugen in Stor-Elvdal municipality lies the Sollia War History Museum. The unique collection was assembled by Jo Øvergaard and was opened in May 2017. It is a collection of items, uniforms, and effects related to, among others, Milorg, Kompani Linge group Grebe, the occupying power Germany, and the National Unity Party.
Accommodaties
Ontdek in de omgeving van Rondane de plek die perfect aansluit bij jouw reisplannen.
- Atna
Atna Camping
We welcome you to Stor-Elvdal’s finest campsite, idyllically located on the banks of the Glomma River and close to Highway RV3. Here you’ll find cabins in various sizes, spots for motorhomes and tents – all close to the Glomma. The river, along with nearby lakes and streams, offers great fishing opportunities. The surrounding mountains are ideal for hiking, and if you prefer cycling, there are both roads and trails well-suited for it. On-site you’ll find a kiosk, sanitary facilities accessible to everyone, a shared kitchen, and the possibility to wash and dry clothes. Of course, we also offer wireless Wi-Fi throughout the entire campsite.




Volg vanaf Strømbu de weg ongeveer 30 kilometer noordwaarts naar de Folldal-mijnen. Dit markeert het einde van de toeristische route. Of het begin natuurlijk, als je vanuit de richting van Trondheim of Ålesund komt.
Stap terug in de tijd en verken 70 prachtig onderhouden gebouwen van de mijngemeenschap die hier tussen 1748 en 1993 woonde en werkte, waarbij zink, koper en zwavel werden geproduceerd. Je kunt zelfs meegaan met een leuke rondleiding die je per spoor de oude mijnen in brengt.
Het is ook mogelijk om een nacht of twee door te brengen in Direksjonen, het huis dat voor de mijndirecteur werd gebouwd. Er is een café dat traditionele gerechten serveert met lokale ingrediënten. Vergeet niet het spectaculaire uitzicht te bewonderen vanaf de parkeerplaats!
Rijd ongeveer 16 minuten ten oosten van Folldal om een nacht door te brengen op de charmante, historische boerderij Kvebergsøya uit de jaren 1600, zorgvuldig gerestaureerd naar moderne richtlijnen.
Er worden ook traditionele Noorse gerechten geserveerd, gemaakt van hoogwaardige ingrediënten.
Of rijd ongeveer 30 minuten westwaarts richting de E6 tot je Hjerkinn bereikt.
Hier kun je genieten van het uitzicht vanaf het indrukwekkende uitkijkpunt ontworpen door de beroemde Noorse architecten Snøhetta. Je kunt ook overnachten in een typisch Noorse berghut, zoals de Hjerkinn Fjellstue en ook weer paardrijden!
Bezoek de Eystein-kerk voor interessante architectuur.
Weg- en verkeersinformatie
Plan je route, bekijk verkeersmeldingen, veerbootinformatie en meer via Statens Vegvesen.
Je kunt de Vegvesen-app ook downloaden in de App Store of in Google Play.
Goed om te weten voordat je vertrekt
Neem je tijd op de smalle, slingerende bergwegen en gebruik uitwijkplaatsen om tegemoetkomende auto's waar mogelijk te laten passeren.
De weg is meestal het hele jaar open, maar het deel dat de toeristische route verbindt met de E6-snelweg in Gudbrandsdalen (bij Frya) kan tijdens de wintermaanden bij slecht weer korte periodes gesloten zijn.
Informatie voor fietsers: Het is een relatief eenvoudige route om te fietsen en het verkeer in dit deel van Noorwegen is niet erg druk. Vanuit de vallei bij Enden kun je de Sollia-kerk bezoeken tijdens een rondreis van 24 kilometer. Er wordt ook een nieuwe nationale fietsroute gepland bij Folldal, die helemaal van Røros naar Hardanger zal lopen.
De toeristische route Rondane
Ontdek de hoogtepunten van Rondane!
Lees meer
Noorse toeristische routes
Ervaar de mooiste autoroutes van Noorwegen! Ontdek wat je onderweg kunt beleven: verborgen juweeltjes, fijne overnachtingsplekken en leuke omwegen in de buurt.
Beste deals voor bus- en treinreizen
Reis in comfort door Noorwegen bij onze partners.
- 7 Hours ・ April - SeptemberBook now
Preikestolen express bus
Roundtrip from Stavanger to an iconic trailOne of the most popular hikes in Norway. Our bus provides easy and comfortable round trip transport from Stavanger. Be aware that this hike is unguided, however, the trail is well marked with distance markers. Relax and enjoy the view. / Go FjordsPrijs Van 389 NOK11 Hours ・ June - SeptemberBook nowKjerag express bus tour
Our bus offers easy access to KjeragHike to the Kjerag boulder and explore the sight that attracts thrill seekers from all over the world. Our express bus brings you directly from Stavanger to the start of the hiking trail and back. / Go FjordsPrijs Van 880 NOK3 Hours ・ May - SeptemberBook nowVøringsfossen tour
An audio-guided waterfall tour.Experience two of Hardanger’s main attractions an electric bus tour: Norwegian Nature Center – Hardanger and the Vøringsfossen waterfall. / Go FjordsPrijs Van 705 NOK2 Hours ・ May - SeptemberBook nowVøringsfossen waterfall
Electric bus tour to the waterfallEmbark on an electrifying journey with our express bus from Eidfjord to the breathtaking Vøringsfossen waterfall, one of the star attractions in the Hardanger region. / Go FjordsPrijs Van 450 NOKAll yearBook nowNorway’s camper van rental
Norway’s camper van rentalDo you want to try van life? Explore Norway in comfort and style with our smart and cosy campervans. / Arctic Campers ASPrijs Van 1 390 NOKAll yearBook nowNOR-WAY Bussekspress
Norway's most comfortable bus journeysEnjoy scenic views on comfortable bus trips to the fjords and from city to city with our express coaches. / NOR-WAY BussekspressPrijs Van 99 NOKAll yearBook nowAuto Europe - car rental
The perfect vehicle for your tripAlways a smooth car rental experience. Search and compare rental rates. Free cancellation up to 24 hours prior to pick-up. Great prices and service since 1954. / Auto EuropePrijs Van 800 NOKAll yearBook nowTrain journeys with SJ Nord
Norway's most beautiful train journeysThe adventure starts on the train / SJ NordPrijs Van 199 NOKAll yearBook nowNorwegian - cheap flights
We'll fly you wherever you want to goNorwegian offers cheap flights in Norway and direct flights from more than 70 European airports. Book flights through our low fare calendar to your destinations. / NorwegianPrijs Van 549 NOKAll yearBook nowRent-A-Wreck - car rental
The smart and affordable car rental alternative.Excellent service at reasonable rates. / Rent-A-Wreck of Scandinavia ASPrijs Van 790 NOKAll yearBook nowTravel in comfort with Vy Bus
Travel with bus throughout NorwayDiscover Norway on comfortable express coaches that take you between major cities, mountains, and fjords. / Vy expressPrijs Van 79 NOKAll yearBook nowTraveling by train with Vy
See Norway from the train!Travelling by train has never been easier. Glide through beautiful scenery on a train between Oslo and Bergen on the Bergen Railway and explore the greater Oslo region. / Vy TrainPrijs Van 44 NOKAll yearBook nowCruise with Hurtigruten
The world’s most beautiful sea voyageAre you ready for a once-in-a-lifetime journey along one of the world’s most beautiful coastlines? With Hurtigruten, you can explore everything the Norwegian coast has to offer – from fjords and iconic towns to northern lights and the midnight sun. / HurtigrutenPrijs Van 1 551 NOKAll yearBook nowBenzini Campers
Campervan rental in NorwayDiscover the beauty of Norway with our top-rated campervan rental service. Located in Sandefjord near Torp Airport and Oslo City. Enjoy unlimited mileage as you explore Norway's nature and cities. / Benzini CampersPrijs Van 1 290 NOK







































