Verken de stranden van Jæren
Groot en levendig of klein en beschut?In Jæren ga je gegarandeerd het perfecte strand vinden.
Ognasanden: Goed bereikbaar per auto of trein. Als je de Jæren-spoorweg neemt, is het treinstation ongeveer 15 minuten van het strand verwijderd. Rij je met de auto, dan loopt de Noordzeeweg dwars door Ogna. Bij het strand vind je een camping met kiosk, toegankelijke paden en verschillende prachtige wandelroutes.
Brusand strand: Dit strand sluit aan op Ognasanden en heeft een eigen camping met plek voor zowel campers als caravans. Het is een geweldige plek om te zwemmen, surfen en vissen. Hier vind je ook Hitlertennene (‘tanden van Hitler'), een reeks stenen bunkers die de nazi's tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben gebouwd.
De stranden Nærlandstranda en Refsnesstranda liggen in de buurt van de vuurtoren van Obrestad en de Jæren Scenic Route. Refsnesstranda is goed toegankelijk. Er lopen paden vanaf de parkeerplaats naar het strand, en er zijn ook douches in de buurt.
Orrestranda is een andere stop langs de toeristische route en ligt vlakbij de gemeente Klepp. Hier zijn goede parkeermogelijkheden en sanitaire voorzieningen. Ook kun je eten en drinken kopen bij informatie- en recreatiecentrum Orre Friluftshus. Dit strand heeft ook de prestigieuze certificering Blue Flag (blauwe vlag) ontvangen.
Borestranda is populair bij surfers en ligt langs de Jæren Norwegian Scenic Route. Hier kun je leren surfen, een beginnersles kitesurfen volgen en overnachten bij het strand. In de zomer kun je bij de kiosk ook surfmateriaal huren en versnaperingen kopen. Bij de parkeerplaats zijn douches en toiletten.
Hellestøstranda is een voor iedereen toegankelijk recreatiegebied bij Sola en de perfecte plek voor zonnebaders in de zomer. Het is ook de locatie van een jaarlijks vliegerfestival en een populaire surfspot.
Ølbergstranda is een klein zandstrand waar je in de zomer heerlijk kunt zwemmen en zonnebaden. Het is ook het hele jaar door een fijne plek om te wandelen. Volgens kenners serveert Ølbergkiosken het allerlekkerste ijs van de omgeving! Het strand ligt ten zuidwesten van de luchthaven van Stavanger, vlak naast de haven van Ølberg.
Vigdelstranda is een kleiner strand op steenworp afstand van Ølberg. Er loopt een pad naar het strand en er zijn toiletten in de buurt.
Solastranda is een lang en ondiep strand, en daardoor populair bij kiters en surfers. Aan de noordkant van dit levendige strand vind je het Sola Strand Hotel met een fijne spa en aan de zuidkant een golfbaan. Het strand ligt ook vlak bij de luchthaven van Stavanger.
Regestranda is een klein strand dat grenst aan Solastranda. Er is een grote parkeerplaats en in de omgeving kom je ook straatkunst tegen.